How Can We Help?

< Všechna témata
Tisk
Jsme zde:

Povýšení (upgrade) webtrees

Povýšit (upgradovat) webtrees můžeme automaticky nebo manuálně podle níže popsaných postupů. Před povýšením se důrazně doporučuje zálohovat současný stav webu, to znamená především databázi rodokmenu a soubor gedcom.

Automatický upgrade

Aplikace webtrees pravidelně sleduje, zda je dostupná její nová verse. Pokud ano, zobrazí se správci po příštím přihlášení zpráva spolu s odkazem na automatický upgrade na novou versi.

Ve většině případů se aktualizace odbude za minutu nebo méně. Pokud automatický upgrade skončí neúspěchem, budeme jej nuceni provést manuálně.

Zde jsou některé důvody neúspěchu automatického upgradu:

  • Jestliže jsme na doporučení hostitele nebo podle své úvahy změnili oprávnění složky /data na 777, pak automatický upgrade selže.
  • Upgrade vyžaduje asi 130 MB diskového prostoru, takže pokud máme k dispozici méně volného prostoru, pak automatický upgrade selže.
  • Upgrade spotřebuje mnoho času CPU a rozsahu paměti, takže pokud překročí nastavené limity, pak automatický upgrade selže.

Automatická aktualizace

Správci webu se po přihlášení ohlásí nová verse zprávou

 Kliknutím na odkaz „Upgradujte…“ se zobrazí potvrzení dostupnosti upgradu:

 

Klinutím na tlačítko pokračovat zahájíme upgrade:

Poté se kliknutím na tlačítko pokračovat dostaneme zpět na panel správy, kde uvidíme na potvrzení úspěšného upgradu záhlaví s novou versí webtrees:

 

Manuální upgrade

Manuální upgrade můžeme provést v několika jednoduchých krocích:

  1. Nový komprimovaný soubor webtrees stáhneme na náš počítač.
  2. Tento soubor nahrajeme z počítače na náš server.
  3. Nahradíme existující soubory a složky novými soubory a složkami.

Krok 1: Stáhnout webtrees

Poslední versi webtrees stáhneme z adresy URL poslední verse do svého počítače. Je to komprimovaný soubor .zip, který obsahuje všechny soubory a složky webtrees. Soubor nerozbalujeme.

Krok 2: Přenést webtrees na server

Přihlásíme se do administrace našeho webu na serveru, přesuneme se na záložku Služby a tam vybereme FTP > Webový FTP klient:

FTP klient se zobrazí na nové stránce prohlížeče. Po přihlášení přejdeme na složku root, v níž vytvoříme novou složku root/backup (pokud ji tam už nemáme od předchozího upgradu). Do této složky ze svého počítače nahrajeme komprimovaný soubor webtrees z předchozího kroku.

FTP klient automaticky komprimovaný soubor rozbalí a vytvoří ve složce /backup novou složku /webtrees, která obsahuje strukturu složek a souborů webtrees.

Krok 3: Náhrada dosavadního webtrees novým

Vstoupíme do složky /webtrees, vybereme Vše (tj. všechny složky a soubory) a příkazem Kopírovat přeneseme do složky našeho webtrees root/www. Dosavadní soubory se tímto krokem přepíší novými.

Tím je manuální upgrade ukončen. Pokud nová verse webtrees vyžaduje aktualizaci databáze, ta se provede automaticky při prvním příští návštěvě našeho webu.

Přihlásit se k odběru
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Užitečné odkazy

Štítky

Obsah stránky