How Can We Help?

< Všechna témata
Tisk

Kalendář

Kliknutím na položku hlavního menu Kalendář získáme možnost výběru dne, měsíce nebo roku pro zobrazení historických informací o rodokmenu.

Kalendář ukazuje také výročí, takže nám poskytne seznam všech výročí v daný den, v daný měsíc nebo v daný rok. Těmito výročími mohou být osobní výročí nebo rodinná výročí a stejně jako u většiny položek ve webtrees se kliknutím na kterékoli z osobních jmen nebo jmen rodin dostanete přímo k záznamu dané osoby nebo rodiny.

Nastavení pro jednotlivé rozbalovací nabídky den, měsíc a rok jsou podobná a můžeme přeskakovat z jednoho do druhého, takže existují tři různé způsoby hledání záznamů.

Pohledy kalendáře

Denní pohled zobrazí všechny události v rodinném stromu, které nastaly v daném dni daného měsíce ve všech letech.

Měsíční pohled zobrazí všechny události v rodinném stromu, které nastaly ve všech dnech daného měsíce ve všech letech.

Roční pohled zobrazí všechny události v rodinném stromu, které nastaly ve všech dnech daného roku.

Volba Všichni lidé má rozbalovací nabídku, která umožňuje zobrazit pouze Žijící lidi nebo pouze nedávné události (<100 let) a ikony vedle nám umožňují vybrat pouze muže nebo pouze ženy.

Volba Životní záznamy má rozbalovací nabídku, která umožňuje zobrazit pouze narození, pouze křty, manželství, rozvody, úmrtí, pohřby, emigrace atd.

Ve výchozím nastavení kalendář zobrazuje gregoriánský kalendář, ale lze jej zobrazit také jako juliánský kalendář, židovský kalendář, kalendář muslimský (hijri) nebo kalendář Jalali. Různé kalendáře mají různá pravidla, což může znamenat, že některá data v jednom kalendáři nemají jednoznačné ekvivalentní datum v některém z ostatních kalendářů. V těchto případech může být den nebo datum pouze přibližné.

Přihlásit se k odběru
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Užitečné odkazy

Štítky

Obsah stránky